Відкладайте і "воздасться" вам! Мінсоц пропонує українцям накопичувати собі пенсії на рахунки фондів

ДУМКА
28.09.21 - 15:24

Українці стануть власниками своїх накопичувальних рахунків і будуть у старості отримувати звідти пенсію. Про це розповіла міністерка соціальної політики Марина Лазебна.

Вона назвала основні параметри накопичувальної пенсійної системи, яку пропонує уряд. Так, відрахування платитимуть всі, але у людей буде можливість обирати фонд.

 

Мінсоц пропонує запровадити обов'язкові накопичення для всіх працюючих осіб, молодших за 50 років, та добровільні - для осіб, старших за 50 років.

 

Внески попередньо становитимуть 2% від роботодавця і 2% від працівника (але може бути 1% і 1%), причому Мінсоц наполягає, щоб це відбувалося за рахунок зменшення існуючих податків і зборів.

 

Гроші з накопичень будуть вкладатися у пенсійні фонди - недержавні або державний, які займатимуться їх інвестуванням. Виплати з накопичень людина зможе отримати у кілька способів.

Базовий - це 10-річна виплата кожного місяця. Також буде можливість одноразового платежу або зробити виплати довічними.

 

Уряд планує реалізувати накопичувальний рівень пенсійної системи на основі існуючих органів, не створюючи додаткових інституцій. 

Лазебна підкреслила, що запровадження накопичувальної системи є неминучим.

"Питання не в тому, бути чи не бути, питання в консенсусі. Якщо всі об'єднаються, система буде, тому що людям потрібно казати правду, потрібно показувати перспективи", - заявила Лазебна.

 

За її словами, майбутнє пенсійної системи без реформи буде сумним.

"З 2004 року в Україні була запроваджена страхова пенсійна система. Тобто чим більше ти працюєш, тим більша в тебе пенсія. І дійсно, десь років п'ять ми мали дуже хороші показники. Пенсія становила десь 57-60% заробітку, це дуже хороший показник. Сьогодні ми маємо 30%. Це мало. Але перспектива - 20%", - сказала Лазебна.

 

Водночас посадовиця підкреслила, що запровадження накопичувальної пенсійної системи не означає відмову від солідарної, коли люди, які працюють, утримують пенсіонерів.

 

Джерело - LB.ua

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: