Відома українська диригентка Оксана Линів стане першою жінкою-очільницею опери в Італії

ГОРДІСТЬ
25.10.21 - 11:17

Відома українська диригентка Оксана Линів стане першою жінкою-очільницею опери в Італії. 43-річну українку з Бродів призначили новою музичною директоркою Муніципального театру Болоньї в Італії. У січні 2022 року розпочнеться її трирічний контракт. 

Линів не вперше перша. Протягом своєї видатної кар’єри вона часто торувала шлях, ставила під сумнів гендерні стереотипи та переписувала правила гри.

 

Її шлях до визнання розпочався під час навчання у Львівській музичній академії імені Миколи Лисенка у другій половині 90-х. Вже тоді її вважали обдарованою, завдяки чому професійна кар’єра почалася рано: під час навчання вона працювала молодшою диригенткою у Львівській опері. Згодом вона продовжила навчання у Німеччині. Хоч більшу частину останніх двадцяти років вона провела у німецькомовних осередках європейської класичної музики, утім, Линів встигла також попрацювати в Одесі. У 2008-2013 роках вона була диригенткою Одеської опери. На березі Чорного моря у розкішній оперній будівлі кінця ХІХ сторіччя вона змогла отримати багато цінного досвіду.

 

Визначальним для репутації української диригентки був 2017 рік, адже тоді вона стала першою жінкою, яка отримала посаду головної диригентки Опери Ґраца та Філармонічного оркестру Ґраца в Австрії, де вона пропрацювала до 2020 року. Влітку 2021 року Линів потрапила на шпальти світової преси: вона стала першою жінкою, яка диригувала оркестром на всесвітньо відомому німецькому фестивалі у місті Байройт. На фесті оркестр під орудою Линів слухала висока публіка, зокрема канцлерка Німеччини Ангела Меркель.

 

І ось Линів знову встановила рекорд – цього разу в Італії. У травні вона приїхала в Болонью і вперше зібрала там повний зал. Цього виявилося достатньо для отримання посади музичної директорки.

 

Диригентка визнає історичну значущість призначення її на цю посаду в північноіталійському місті.

«Мені випала честь і відповідальність стати першою жінкою в Італії, яка є запрошеною на посаду музичного директора одного з важливих державних театрів. Це країна, де класична музика має надзвичайну історію, що відчувається в кожному куточку та є невід’ємною частиною національної культури», – написала музикантка у фейсбук.

 

Джерело - Радіо Свобода.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»