Вітання від міста. Підприємці Кривого Рогу – ініціативні, творчі, відкриті до новацій

СВЯТО
02.09.21 - 13:25

Напередодні Дня підприємця, в.о. міського голови - секретар міськради Юрій Вілкул привітав криворізьких підприємців та вручив міські нагороди. 

У Кривому Розі в сфері малого та середнього бізнесу працюють 36,6 тисячі містян. Маємо майже 10 тисяч об’єктів бізнесу, і щороку відкриваються нові. Внесок підприємницької діяльності до бюджету міста - майже 40%. Це достатньо серйозний показник. Люди працюють, створюють нові робочі місця. Лише від початку 2021 року працевлаштовано понад 5 тисяч найманих працівників. 

 

«Сьогодні вам доводиться працювати у складних умовах. Запровадження карантинних обмежень значно вплинуло на бізнес, адже ви відповідаєте не лише за себе, а й за своїх працівників. Однак стійкість та підприємницький хист дають вам змогу зберегти та відновити свій бізнес завдяки пошуку нових форм взаємодії зі споживачем. Хочу запевнити -  місто було й буде на боці підприємців. Ми не лише говоримо, але й робимо реальні кроки для зменшення бюрократичного впливу на вас. У нашому  Центрі адміністративних послуг Віза вже понад 30 процедур переведено в електронний формат, що дає змогу суб’єктам господарювання, не виходячи з дому чи об’єкта бізнесу, отримати необхідні документи чи послугу. Не залишило місто сам – на –сам  підприємців, коли в країні запровадили жорсткий карантин. Зазначу, що лише у Кривому Розі економічні послаблення для малого та середнього бізнесу були введені на весь період карантину, а не на якісь окремі місяці, як в інших містах», - підкреслив Юрій Вілкул.

 

Директор ТОВ «Епіцентр К» Євген Вознюк сказав: «Дуже приємно отримувати привітання від керівництва міста. У підприємців Кривого Рогу налагоджений конструктивний діалог з міською владою. Ми спілкуємося, обговорюємо різні питання - це добре. Зараз непростий час, однак для підприємців труднощі - це також і поштовх для розвитку, пошуку та впровадження нових ідей. І чим більше конкуренції для нас, тим краще це для споживача. Адже, ціни тоді будуть нижче, а якість послуг - вища».

 

З 2017 року у Кривому Розі  закладений фундамент для розвитку малого і середнього бізнесу шляхом надання часткової компенсації в розмірі 75% від суми фактично сплачених відсоткових ставок за кредитом, за умови збереження нових робочих місць. Місцеві податки і збори встановлені у розмірах значно нижчих, ніж передбачено законодавством. Так, податок та оренда за землю для малого бізнесу у місті встановлені на рівні 0,9%, при тому що законодавством України передбачено до 12 %.

За  пропозиціями підприємців  міський голова Кривого Рогу неодноразово звертався до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, галузевих міністерств, Державної податкової служби України з проблемних для бізнесу питань, у тому числі, й із законодавчими ініціативами щодо захисту спрощеної системи оподаткування та скасування обов'язкового введення касових апаратів для  ФОП та протидії тіньовому бізнесу.

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: