Втрата світової колекції. Рашисти знищили унікальний генетичний банк рослин у Харкові

ВАЖЛИВО
18.05.22 - 9:18

У Харкові російські окупанти повністю знищили єдиний в Україні Національний центр генетичних ресурсів рослин, - повідомляють у Комітеті гуманітарної та інформаційної політики.

Снаряд влучив у будівлю Інституту рослинництва імені Юр'єва. Там зберігалися зразки більш ніж 160 тисяч сортів рослин з усього світу, які збирали десятиліттями. Серед них були сорти, яким сотні років. Такі старовинні сорти неможливо відновити.

 

"Український генетичний банк рослин пережив Другу світову, окупацію Харкова, але не пережив навалу росіян", - відзначили у Комітеті.

 

Доктор сільськогосподарських наук, провідний науковий співробітник інституту рослинництва ім. Юр'єва Сергій Авраменко констатував, що на території не було військових чи тероборони, тому військові рф умисно цілилися в наукову установу.

 

"Насіння вже готували до сівби (для сортооновлення, коли раз на кілька років засівається наявне насіння та закладається на зберігання нове, – ред.), і з березня співробітники мали вже засівати колекцію. Після того, як прийшов «руській мір», як прийшла ця орда «асвабадітєлєй», все перетворилося на суцільний попіл. Десятки тисяч зразків. Це світова колекція. В тому числі сорти, яким сотні років, старовинні, яких уже ми не зможемо відновити. Тут було пекло, алюміній поплавився. Вигоріло все", – зауважив Авраменко.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: