Вусатий нянь: українські чоловіки зможуть отримати 10 днів декретної відпустки

КОРИСНО
20.03.19 - 10:09

У Верховній Раді зареєстровано зміни до законопроекту, який дозволить татусям брати 10-денну оплачувану відпустку після народження дитини. — Укрінформ.

«Це дозволить батькові проводити перший період після народження дитини з сім’єю, буде сприяти догляду за новонародженим», — переконані автори законопроекту.

 

Проект має на меті вдосконалення сімейної політики для забезпечення рівних можливостей догляду за новонародженим.

 

Як зазначено в пояснювальній записці до закону, згідно з дослідженням міжнародної організації Save the Children, Україна знаходиться лише на 78-му місці серед країн світу за рівнем материнського комфорту.

 

До слова, у законодавстві багатьох європейських країн уже передбачена декретна відпустка для чоловіків. Норвегія надає два тижні додаткової, повністю оплачуваної відпустки батькові, щоби побути з родиною після народження дитини.

 

 

В Ісландії, згідно з законодавством, чоловік, у якого народилася дитина, може отримати відпустку на три місяці нарівні з жінкою. У цей час йому виплачується допомога в розмірі 80% від його середнього заробітку.

 

 

У Великобританії батько дитини має право провести до двох тижнів із дитиною зі збереженням зарплати до 90%.

 

 

Португалія взагалі зобов’язує батька провести з дитиною 5 днів в оплачуваній декретній відпустці. За порушення своїх обов’язків на чоловіка накладається штраф.

 

 

У такий спосіб, законодавство цих країн сприяє тому, аби батьки обов’язково перебували з дитиною в перші місяці її життя для рівних можливостей догляду за немовлям.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: