Вихід є: криворізький Центр лікування залежностей надає допомогу вимушеним переселенцям

ВАЖЛИВО
23.06.22 - 15:00

У Кривому Розі вже 6 років працює Центр лікування залежностей "Вихід є", де допомагають позбутися алкогольної, наркотичної та ігрової залежності. Проте війна внесла свої корективи,  і центр вирішив дещо змінити напрям роботи. Наші журналісти поспілкувалися з керівником ГО "Центр лікування залежностей "Вихід є!" Сергієм Середою.

«З початку війни ми розділили наш центр на дві частини і почали допомагати людям, які опинилися в складних умовах через агресію рф. Наші волонтери допомагали таким людям евакуюватися, привозили до центру. Одні лишались в місті, інші – їхали далі. Такий розподіл тривав два місяці. З квітня до нас почало звертатися менше людей, і  у нас досі є кімнати для розміщення переселенців», - розповідає Сергій Середа.

 

Наразі команда надає психологічну допомогу людям, які постраждали від воєнних дій.

 

«У нас є мама з дітьми зі Слов’янська, дім яких зруйнували російські загарбники, а батько загинув (зі слів матері). Дітки дуже неспокійні, агресивні, тому наша команда зараз посилено працює з цією сім’єю. Ми надаємо необхідні умови та спеціалістів, які допомагають в цій ситуації», - зазначає очільник закладу.

 

Зараз в Центрі є місця для переселенців. Тут працюють 12 фахівців, 6 з них – займаються волонтерством. Завдяки організації ADRA та Всесвітній продовольчій програмі в центрі організована видача продуктових наборів.

 

«Три тижні вже ми видаємо людям великі продуктові набори (один на родину). Вже понад 300 наборів вдалося видати громадянам за цей час. Плануємо збільшити їхню кількість, відкрити ще одну точку видачі, адже кількість  людей постійно зростає. кожен 17-кілограмовий набір містить  пакунки з рисом,  макарони, тушонку та олію», - зазначає волонтер Віктор.

 

Сергій Середа наголошує, що зараз в центрі є близько 300 наборів для немовлят (дитяча каша), тож організації, що працюють з дітьми, можуть приїздити і забирати такі пакунки безоплатно (потрібен тільки фотозвіт).

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: