Вирок у справі Аміни Менго буде в січні. Прокурор попросив по 10 років ув'язнення кожному

РЕЗОНАНС
03.12.21 - 15:45

У Дзержинському райсуді Кривого Рогу нині відбулося слухання у справі Аміни Менго - криворізької дівчинки, спалені рештки якої знайшли затопленими у водоймі 4 роки тому. На лаві підсудних - прийомні батьки Аміни, яких звинуватили у нарузі над її тілом та завідомо неправдивих свідченнях.

Як повідомляють наші журналісти з зали суду, на початку засідання Олексій Горін, адвокат одного з обвинувачених, заявив, що не згодний зі звинуваченнями, пред'явленими його підзахисному. Він запропонував відкласти обвинувальні статті, які інкримінують підсудним. Захисник аргументував своє клопотання тим, що слідство у справі нібито велося з порушенням усіх процесуальних норм, зокрема мова йшла про збір доказів проти подружжя.

 

Обидва захисники підозрюваних просили визнати своїх підзахисних невинуватими, оскільки "їхня вина не доведена і докази були зібрані з порушенням закону". Але суддя Наталія Вікторович не задовольнила це клопотання і заявила, що бачить у цьому лише затягування судового процесу.

 

Прокурор підтвердив, що не було зафіксовано жодних порушень під час збору доказів вини прийомних батьків.

 

Далі в суді почалися дебати. Прокурор заявив, що провину подружжя у нарузі над тілом дівчинки повністю доведено і попросив призначити покарання - по 10 років позбавлення волі кожному.

Також прокурори Олексій Пустоваров та Олена Велегура просили суд стягнути моральну компенсацію на користь бабусі дівчинки, Елли Менго (постраждала сторона), і розглянути питання про те, щоб забрати решту дітей із цієї родини до притулку.

 

Самі підсудні себе винуватими не визнали і попросили суд не позбавляти їх волі.

 

Але довгоочікуваний вирок сьогодні так і не пролунав. Через наявність у судді інших судових процесів та її завантаженість, наступне засідання у справі призначили на 20 січня 2022 року. Суд має розпочатися з останніх слів підсудних та винесення вироку. Таким чином, підсудні проведуть на волі ще майже 2 місяці.

 

Нагадаємо, про зникнення 6-річної Аміни у Кривому Розі стало відомо у червні 2017 року. Прийомні батьки, які виховували дівчинку, заявили правоохоронцям, що вона щезла - вийшла з машини на залізничному вокзалі та назад не повернулась. Дитину намарне шукали поліція й волонтери. А згодом криворіжців вразила шокуюча новина - тіло дівчинки нібито розчленували й спалили в духовці її прийомні батьки, а обвуглені рештки в пакеті затопили у водоймі. Влітку 2017-го правоохоронці офіційно підтвердили, що знайдені в річці рештки належать зниклій дівчинці. У нарузі над тілом прийомної дочки поліція запідозрила прийомних батьків. Чоловіка й дружину звинуватили за ч. 3 ст. 297 (Наруга над тілом загиблого) ККУ, а також за ст. 383, 384 (Завідомо неправдиві свідчення) ККУ. Суд над ними триває більше чотирьох років...

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: