Як за допомогою Картки криворіжця та Telegram-бота дізнаватись, коли дитина зайшла чи вийшла зі школи?

КОРИСНО
24.09.21 - 15:10

Освітян міста вже навчили, тепер вони мають навчити батьків школярів користуватись новим сервісом.

 

У межах об’єднаної програми Вілкула та Павлова продовжує розвиток проєкт «Картка криворіжця». За завданням керівництва міста, наразі триває робота над низкою сервісів, які будуть корисними для всіх мешканців міста. Багатофункціональна Картка вже від 1 травня 2021-го забезпечує криворіжцям безкоштовний проїзд у комунальному транспорті, а батькам дає можливість контролю за перебуванням школярів у навчальному закладі та харчуванням учнів. 

 

Незабаром усі переваги Картки власники цього електронного документа матимуть у мобільному застосунку, який нині проходить тестування. Усі користувачі додатку зможуть обрати зручний маршрут містом (відстежити рух усього громадського транспорту в реальному часі), батьки зможуть контролювати перебування школярів у навчальному закладі (функціонал «вхід/вихід» зі школи) та безготівково оплачувати фактичне харчування дітей, поповнювати Картку криворіжця без сплати додаткових банківських комісій. 

 

У перспективі — розвиток медичного функціоналу Картки (знижки в мережі аптек, запис до сімейного лікаря тощо) та нарахування компенсації за комунальні послуги.

 

Співробітники Центру електронних платежів провели для освітян міста навчання щодо користування функцією контролю за перебуванням школярів у навчальному закладі та поповнення Картки для безготівкового розрахунку за харчування. Відповідальні від кожної школи отримали інформацію щодо роботи системи «вхід-вихід» за допомогою Картки криворіжця, приєднання користувачів до відповідного чат-боту в Telegram. Також педагоги отримали відповіді на запитання щодо реєстрації Картки криворіжця, її отримання та перевиготовлення. 

 

Система контролю «вхід-вихід» дає батькам змогу відстежувати та контролювати час перебування дитини в школі. Для кожного з відповідальних працівників, яких визначили самі школи, провели детальний інструктаж та відповіли на додаткові технічні питання.

 

У навчальних закладах міста роботу системи «вхід-вихід» тестують працівники КП «Центр електронних платежів». У школах вже встановлено більше 150 апаратів, які фіксують вхід та вихід школярів за Картками криворіжця. Наразі проходить завершальний етап випробування системи. В освітян накопичилося чимало запитань, відповіді на які вони змогли отримати на цій нараді. 

 

Роман Андреєв, начальник відділу з обробки інформації та комунікації КП «Центр електронних платежів» (ЦЕП), розповів: 

«Коли учень прикладає картку до зчитувального пристрою, батьки отримують інформацію, в який час їхня дитина зайшла чи вийшла зі школи. Фахівці ЦЕПу розробили покрокову інструкцію щодо реєстрації батьків в Telegram-боті. Щомісяця ми оновлюємо інформацію в нас на сайті щодо покращення роботи системи «вхід-вихід». Усім, кому необхідна допомога чи консультація щодо реєстрації, отримання Картки криворіжця та її перевиготовлення, радимо звертатися до нас, в тому числі й у соцмережах».

 

Фахівець зазначив: аби батьки могли отримувати інформацію про перебування своєї дитини в школі, вони мають надати коректну інформацію про свій мобільний номер у школу та зареєструватися у відповідному Telegram-боті. Звісно, система надсилатиме повідомлення на смартфон батьків лише за умови, що дитина користується Карткою криворіжця. Тому батьків просять нагадувати дітям не забувати картку вдома та прикладати її до контролера. Насамперед це - безпека дитини та спокій її батьків. 

 

«Діти вже користуються цією системою, але не в повному обсязі. Вони дуже часто забувають картку вдома. Налаштувати, щоб повідомлення приходили на смартфон, нескладно, для цього не потрібно великих зусиль чи спеціальних знань, усе досить легко», - зазначив Михайло Бондаренко, інженер-електронник криворізької середньої школи №4.

 

Він додав, що його батьки вже користуються Telegram-ботом, і позитивно оцінюють систему «вхід-вихід»: 

«У мене є молодший брат, і я особисто чув дуже похвальні відгуки від батьків про роботу системи. Я вважаю, що ця система необхідна для шкіл. Це безпека дитини. Батьки не так хвилюються, коли розуміють, що дитина успішно дісталася школи, а потім розуміють, о котрій вийшла зі школи та прямує додому».

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: