Якщо школу "мінують" діти, батьки сплатять штраф від 1700 до 5100 грн

АКТУАЛЬНО
19.01.22 - 11:20

Кривий Ріг потерпає від хвилі фейкових повідомлень про замінування. Останніми днями псевдомінувальники особливо активізувалися, погрожуючи підірвати навчальні заклади, торгові центри та лікарні.

Криворізький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги нагадує, яка відповідальність настає за поширення завідомо неправдивих повідомлень про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності. Батьків просять провести роботу з дітьми щодо відповідальності за такі дії. 

 

Так, Кримінальним кодексом України, а саме статтею 259, визначено, що завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками, карається позбавленням волі на строк від 2 до 6 років.
 

 

Якщо у ролі таких жартівників виступають діти, то адміністративну відповідальність нестимуть їхні батьки. Відповідно до ст.183 «Завідомо неправдивий виклик спеціальних служб» та ст. 184
«Невиконання батьками або особами, що їх заміняють, обов’язків щодо виховання дітей» КУпАП, дорослим доведеться сплатити штраф від 1700 до 5100 грн. Але якщо неповнолітнім вже виповнилося 16 років, на них чекає кримінальна відповідальність.
 

 

У випадку, коли об’єктами завідомо неправдивого повідомлення стали критично важливі об’єкти інфраструктури, будівлі чи споруди, що забезпечують діяльність органів державної влади, заклади охорони здоров’я, заклади освіти, або якщо це повідомлення спричинило тяжкі наслідки чи вчинене повторно, – карається позбавленням волі на строк від 4 до 8 років.
 

 

У цьому випадку слід розуміти, що відповідно до Закону України “Про основні засади забезпечення кібербезпеки України», до критично важливих об’єктів інфраструктури відносяться підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, діяльність яких безпосередньо пов’язана з технологічними процесами та/або наданням послуг, що мають велике значення для економіки та промисловості, функціонування суспільства та безпеки населення, виведення з ладу або порушення функціонування яких може справити негативний вплив на стан національної безпеки і оборони України, навколишнього природного середовища, заподіяти майнову шкоду та/або становити загрозу для життя і здоров’я людей.
 

 

У випадках надходження повідомлень про можливі замінування, у правоохоронних органів вироблений алгоритм дій для швидкого встановлення особи, яка причетна до вчинення цього кримінального правопорушення. Насамперед, це проведення огляду місця події із залученням фахівців вибухо-технічних служб, вилучення запису розмови (повідомлення), у випадку його надходження на лінію 102, подальше проведення фоноскопічної  експертизи та порівняння зразків голосу. Один із важливих заходів – звернення до операторів та провайдерів телекомунікацій для отримання інформації від них - деталізованих даних про цей зв’язок (дату, час, тривалість, зміст, маршрути передавання), абонента, формату надання йому телекомунікаційних послуг, тощо.
 

Усі повідомлення такого характеру сприймаються працівниками органів правопорядку як правдиві, незалежно від форми їх надходження, оскільки це є запорукою безпеки громадян. І доки ця інформація не спростована, то вважається такою, що відповідає дійсності, а відтак правоохоронні органи проводять всі необхідні дії для недопущення вчинення серії таких повідомлень від однієї особи, отже, і порушників встановлюють досить оперативно.

Криворізький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги розташований за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Качалова, 2, тел. 098-040-83-70.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: