За дорученням МОЗ. Національна служба здоров'я України – з робочим візитом у Кривому Розі

ОФІЦІЙНО
12.10.20 - 14:16

За дорученням міністра охорони здоров’я, група фахівців об’їжджає регіони, аби перевірити, як організована медична допомога хворим на коронавірус, з’ясувати, які додаткові потреби мають регіони для оптимальної організації роботи лікарень.

Сьогодні робоча група вивчає ситуацію у Кривому Розі.

 

12 жовтня експерти НСЗУ взяли участь у засіданні міського оперативного штабу, яке провів Юрій Вілкул. Вони обмінялись із мером і фахівцями медичної галузі думками про епідситуацію у місті та надали поради щодо організації роботи госпітальної бази.

 

Представники НСЗУ порадили збільшити кількість команд в інфекційній лікарні, щоб послабити навантаження на тих лікарів та персонал, які зараз там працюють.

 

«Ми знаємо, що місто планує забезпечити тестування до кінця місяця власними ресурсами, і ми це вітаємо, - сказав Андрій Віленський, т. в. о. голови Національної служби здоров'я України (НСЗУ). – Водночас, хочемо звернути увагу на те, що навантаження на лікарні буде збільшуватись, якщо наші громадяни не будуть дотримуватись карантинних обмежень – соціальної дистанції, маскового режиму, миття рук та обробки антисептиками. Тобто тих правил, які всі ми знаємо і маємо виконувати».

 

В Україні  зростає кількість випадків захворювання, стаціонари працюють у напруженому режимі. В таких умовах лікарі первинної ланки мають забезпечити амбулаторне ведення пацієнтів. Дуже важливо виконувати вимоги щодо розміщення у стаціонарах: пацієнти, які не мають прямих показань до госпіталізації, мають залишатись вдома, під дистанційним наглядом сімейних лікарів.

 

«Також важлива рання виписка пацієнтів: коли людина вже не має показань для перебування в лікарні, її треба виписувати додому», - наголосив Андрій Віленський.

 

Очільник НСЗУ відзначив правильність дій місцевої влади у плані організації роботи міського оперативного штабу. Дуже важливо, щоб усі заходи з протидії коронавірусній інфекції були скоординовані, - кажуть експерти.

 

«Ми бачимо, що в різних містах України є декілька центрів управління, і це впливає на загальну якість організації. Тому дуже важливо, що у Кривому Розі є власний штаб, який працює щоденно і допомагає рятувати людські життя. Ми запропонували штабу своєчасно підготувати додаткові лікарні. Основні критерії роботи таких лікарень – наявність централізованої подачі кисню, тому що з часом пацієнтів із тяжкими формами захворювання буде більше. Вони, як правило, киснезалежні.  Міська влада наразі активно реконструює деякі лікарні і створює належні умови для організації прийому пацієнтів. Саме така централізація управління допомагає ефективно використовувати обмежені ресурси, щоб спокійно пройти підйом захворюваності і врятувати більше життів наших громадян», – наголосив Андрій Віленський.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: