За вирубку лісу в містах браконьєри платитимуть удесятеро більші штрафи

АКТУАЛЬНО
02.02.21 - 16:30

Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроєкт, який передбачає посилення відповідальності за вирубку дерев у межах населених пунктів, - повідомив голова Держекоінспекції Андрій Мальований.

За його словами, покарання за це порушення збільшать у 10 разів.

 

«Штраф за знищення або пошкодження зелених насаджень, окремих дерев, чагарників на об’єктах благоустрою у сфері зеленого господарства населених пунктів (стаття 153 КУпАП) підвищується до 1700 - 3400 гривень для громадян та 5100-8500 гривень для посадових осіб. Раніше штраф становив 170-510 гривень та 510-850 гривень відповідно», - зазначив Мальований.

 

Також до Кримінального кодексу введуть нову статтю 246-1, яка передбачатиме, зокрема, позбавлення волі на строк до 3-х років.

А за умисне знищення зелені, що заподіяло істотну шкоду, передбачені штрафи для громадян у розмірі 8500 - 17 000 гривень, виправні роботи на строк до двох років, обмеження волі на строк до трьох років або позбавлення волі на той самий строк. Істотною шкодою вважається така, що у 20 разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

 

Прийняття цього законопроєкту має посилити захист зелених насаджень у містах. Це особливо важливо для мегаполісів та промислових міст, бо дерева - це не тільки джерело кисню, це ще й природний фільтр для забруднювальних частинок, які щодня продукуються підприємствами, вугільними ТЕЦ та автомобілями. Для екології нашого міста проблема теж є особливо гострою.

 

Джерело - Держекоінспекція.

 

Як ми писали раніше, на початку січня у Тернівському районі правоохоронці затримали 4-х чоловіків, які спилювали дерева без дозволу, а у Криворізькому районі перевозили дрова без дозвільних документів.

 

Фото на прев'ю з мережі Інтернет.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: