Забруднювальних речовин в криворізькому повітрі стало на 7% більше. Хто найбільший забруднювач?

ЕКОЛОГІЯ
31.08.21 - 14:47

У міському управлінні екології порівняли показники стану атмосферного повітря в I півріччі 2021 року з І півріччям 2020 року.

За підсумками І півріччя 2021 року, викиди забруднювальних речовин в атмосферне повітря міста склали 115,6 тис.тонн, що на 7% більше ніж за аналогічний період торік. При цьому, обсяги виробництва промислових підприємств міста збільшилися майже на 17%.

 

У І півріччі 2021 року, в порівнянні з аналогічним періодом 2020-го, збільшення викидів забруднювальних речовин в атмосферне повітря відбулися на відприємствах:

ПРАТ «Кривий Ріг Цемент», «Північний ГЗК», «Центральний ГЗК», ТОВ «Рудомайн», «МЕТІНВЕСТ – КРМЗ», АТ «Кривбасзалізрудком», «Південний ГЗК», «Криворізька теплоцентраль», КПТМ «Криворіжтепломережа» та ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

 

Разом з цим, відбулося зниження викидів забруднювальних речовин в атмосферне повітря на ПРАТ «Суха Балка» та ПРАТ «ІнГЗК».

 

Найбільший внесок серед промислових підприємств в забруднення атмосферного повітря Кривого Рогу належить «АрселорМіттал Кривий Ріг» та «ПівнГЗК».

 

За даними Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського, в І півріччі цього року в Кривому Розі спостерігається позитивна динаміка зменшення загального рівня забруднення повітря. Так, індекс забруднення атмосферного повітря (ІЗА) в І півріччі 2021 року в Кривому Розі становив 10,8, а в аналогічному періоді 2020 року –12. Слід зазначити, що цей річний показник за 2020 рік для Кривого Рогу становив 13,8, - кажуть в управлінні.

 

Концентрації пилу та формальдегіду в повітрі в І півріччі 2021 року, порівняно з І півріччям 2020 року, зменшилися на 13% та 18,4% відповідно.

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: