Загинув за рідну Харківщину. Криворізькі пошуковці назвали ім'я віднайденого бійця Червоної армії

ПАМ'ЯТЬ
15.11.20 - 9:25

Пошукова експедиція "Барвінківський котел 1942", проведена Всеукраїнською ГО "Союз" Народна Пам'ять ", поділилася успішними результатами.

Як ми писали, у вересні тривала Всеукраїнська пошукова експедиція "Барвінківський котел-1942". Вже четвертий рік громадська організація "Союз "Народна Пам'ять" відпрацьовує лише одне поле Харківщини. 

 

Журналістка ТРК "Рудана" Вікторія Сімкіна, яка є членом пошукової організації, розповіла, що її колегам вдалося встановити ім'я бійця, чиї рештки пошуковці знайшли у вересні. 

 

"У полях під Барвінковим знайти одиничне поховання - не часте явище, - пояснює Вікторія. - Як правило, це братські могили на 3-4 бійці Червоної армії. Але цей був один. Знайшли його хлопці з Луганської області, ексгумували наші дівчатка-археологи разом із командиром Ярославом Жилкіним. При солдатові було багато особистих речей: казанок, емальований кухлик, алюмінієва ложка з написами, два складних ножі, дві монети, олівець, кресало і кремінь, поясний ремінь, пряжки від амуніції. І найголовніше - ОРЗ (особистий розпізнавальний знак)! Учора колега-харків'янин Віктор Старченко повідомив дуже гарну новину - знак прочитаний!"

 

Ім'я загиблого бійця - Виниченко Петро Гнатович, 1901 року народження. Родом боєць із с.Новомиколаївка Шевченківського району Харківської області.

 

"Тобто, загинув він, буквально, за свою землю! - ділиться емоціями наша колега. -  Ще ми дізналися, що його син Микола, 1925 року народження, помер у госпіталі від важкого поранення. І теж на Харківській землі. Кількома місяцями пізніше, у 43-му. Хлопцеві було 18..."

 

Пошуковці вже повідомили про знахідку рідним воїна. А їх виявилось багато! Петро і його син Микола продовжують жити у своїх нащадках - двох дочках Петра Гнатовича, дев'яти онуках, тринадцяти правнуках і чотирнадцяти праправнуках...

 

 

Фото Вікторії Сімкіної

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: