Замість 28. У МОЗ збільшили інтервал між щепленнями до 90 днів

ЗДОРОВ'Я
17.03.21 - 16:28

За рекомендаціями Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики, Міністерство охорони здоров'я України збільшило інтервал між щепленнями першою і другою дозою препарату CoviShield з 28 до 90 днів.
 

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров'я - головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко.

 

 

"Навіщо було внесено зміни? Обговорення доцільності збільшення терміну розпочалися після того, як 6 березня 2021 року в журналі The Lancet була оприлюднена інформація щодо ефективності однодозової схеми вакцинації з введенням другої, ревакцинальної дози, через 12 тижнів. Раніше за проміжними результатами  досліджень, проведених у Бразилії,  Південній Африці та Великій Британії,  уряд Великої Британії прийняв політику введення якомога більшої кількості перших доз та відтермінування другої дози вакцини ChAdOx1 nCoV-19 до 12 тижнів після введення першої дози", - зазначив він.

 

 

За словами головного санітарного лікаря, ефективність вакцини після одноразової стандартної дози становила 76,0% з 22 по 90 день, і рівень антитіл зберігався протягом цього періоду з мінімальним зниженням. 

 

За результатами цієї публікації, інтервали між першою та другою дозою збільшити до 12 тижнів рекомендували своїм міністерствам також і НТГЕІ Канади, Німеччини, Франції.

 

Джерело УНІАН.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: