Запалимо свічку пам'яті за невинно убієнними жертвами Голодомору!

ПАМ'ЯТЬ
28.11.20 - 9:41

Сьогодні, у День пам'яті жертв голодомору, Україна схиляє голови перед мільйонами безневинно загублених душ наших співвітчизників. 28 листопада відбудеться акція "Запали Свічку пам'яті". Долучайтеся і ви!

Після 16:00 запаліть свічку і залиште її на підвіконні у пам'ять про мільйони замучених голодом українців.

 

Ставлячи свічку на підвіконня, ми засвідчуємо, що не забули про мільйони наших рідних, які в страшних муках відійшли з життя через режим, що нищив церкви, грабував селянські родини, силоміць заганяв людей у колгосп. Насипте у горнятко житнього чи пшеничного зерна, а всередину поставте свічку. Зернята символізують душі, а вогник — наш містичний зв’язок з тими, кого вже немає поруч.

 

"Стискається серце, коли починаєш вкотре осмислювати найтрагічніші сторінки нашої історії, - написала на своїй сторінці уповноважена з захисту прав людини ВР Людмила Денісова. - Насильницьке вилучення продовольства, блокада сіл і цілих районів, заборона на виїзд за межі охопленої голодом України, допити, тортури. Далі – вбивство голодом мільйонів людей. Лише у такий звірячий спосіб комуністичний режим СРСР намагався приборкати українців, які чинили спротив тоталітаризму, геноциду, та боролися за право на життя, за власну державу, історичну пам'ять. 

Ганебна політика цього режиму – злочин проти людяності, який підпадає під дію Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року про запобігання злочину геноциду та покарання за нього.

 

Російська Федерація, як ідеологічна спадкоємиця радянської влади, досі не визнає Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу, як не визнає 7-й рік поспіль своєї агресії та репресивної політики на тимчасово окупованих українських територіях.

Історія має здатність повторюватися, але в наших силах не допустити цього повторення! Тому свічка пам’яті, яка горітиме сьогодні у вікнах ваших домівок - не лише данина минулому, це наша турбота про майбутнє, нашу самосвідомість та становлення української нації".

 

Маємо пам'ятати!

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: