Зі Святою Трійцею, віряни! Сьогодні її святкують і православні, і католики

СВЯТО
07.06.20 - 9:06

У неділю, 7 червня, християни відзначають День Святої Трійці. Воно прославляє Бога Отця, Бога Сина і Бога Духа Святого. 

Трійця - одне з дванадцяти головних православних свят. Його ще називають днем ​​зішестя Святого Духа. Є у Трійці і третя назва - П'ятидесятниця. Ця назва вказує на дату святкування - на п'ятдесятий день після Великодня.

 

Вважають, що свято вирішили встановити учні Ісуса Христа - апостоли, на яких, за біблійними переказами, зійшов Святий Дух.

 

У християн західного обряду зішестя на апостолів Святого Духа і дня Святої Трійці розділене. День Святої Трійці святкують наступної неділі після дня П'ятидесятниці. А оскільки П'ятидесятниця в 2020 році в католицькій церкві випадає на 31 травня, то західні християни святкують також 7 червня, тобто в один день з православними.

 

Традиції. На Трійцю прийнято прикрашати храми і житла зеленню. У давнину молоді дівчата плели вінки з польових квітів і надягали їх на голову. Наші предки вірили, що свічки, принесені в цей день з церкви, захистять дім і його мешканців від зла і напасті. На Трійцю влаштовували застілля і запрошували всіх родичів. Після церкви і смачної трапези люди влаштовували народні гуляння.

 

 

Вірили: якщо посвататися на Трійцю і одружитися на Покрову (14 жовтня), то сімейне життя буде довгим і щасливим. Понеділок після Трійці називається Духовим днем. У цей день, за повір'ями, не можна чіпати землю, копати її, бити палицею, лаятися і рубати дерева. Земля - ​​"іменинниця".

 

Трійця в Україні вважається вихідним днем. А оскільки святковий день припадає на неділю, то вихідний переноситься на понеділок. Таким чином, українці отримають відразу три вихідних дні підряд - субота, 6 червня, святкова неділя, 7 червня, і понеділок, 8 червня.

 

Джерело - Кореспондент.

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: