Знайшли спочинок через 80 років. У Криворізькому районі перепоховали рештки 43-х визволителів

ПОДІЯ
24.06.19 - 12:54

Рештки 43-х воїнів, які загинули у визвольних боях на території Криворіжжя, знайшли представники історико-пошукової організації «Пошук-Дніпро». Це-результат копіткої та виснажливої праці, яка тривала останні 3 роки. З цієї нагоди у селищі Зелене Поле пройшов траурний мітинг, присвячений перепохованню невідомих героїв Другої світової війни.

Неподалік селища Високе Поле волонтери організації «Пошук-Дніпро» вперше виявили рештки 22-х бійців Червоної армії у 2017-му році. Роком пізніше у ході розкопок на околицях селища знайшли останки ще 21-го бійця. Тоді виявили і фрагменти одностроїв та екіпірування солдатів. За ними й визначили, що це бійці Червоної армії. Утім, жодного імені встановити тоді не вдалося. 

 

«Одна лише позначка, посвідка випускника курсів молодшого командування. На ньому - колодка від медалі, але самої медалі немає. Немає й прізвища. Монголоїдні та європеоїдні черепи, та всі безіменні», – зазначив керівник історико-пошукової організації Анатолій Золотарьов.

 

Майже вся організація перепоховання лягла на плечі одного з найстарших пошуковців – Олександра Зеленського. Сам він і досі розшукує свого діда, який пропав під час запеклих боїв під Кишиневом у 1941-му році.

 

Пам’ять загиблих воїнів вшанували хвилиною мовчання. Майже через 80 років 43 бійці знайшли вічний спочинок у зеленопільській братській могилі.

 

«У 2015 році було знайдено рештки 50 людей, у 2016 – ще 63. Роботи, як ви бачите, продовжуються. Це необхідно, насамперед, для наступних поколінь. Аби пам’ять про героїв тієї війни не вмирала», – розповіла  голова Шевченківської сільської ради Світлана Гришина.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: