Кому заважали українські прапори на могилах воїнів? На дніпровському цвинтарі - скандал через стяги

СОЦІУМ
12.09.19 - 10:43

На Краснопільському кладовищі у Дніпрі, де від початку війни ховали українських бійців, імена яких не могли встановити, зчинився скандал.

Комунальники зняли синьо-жовті прапори, встановлені активістами на могилах загиблих бійців. - Радіо Свобода.

 

Родичі загиблих та волонтери висловили обурення поведінкою адміністрації цвинтаря, адже саме за синьо-жовтий державний стяг бійці поклали свої голови. 

 

Директорка департаменту соціальної політики мерії Дніпра Юлія Дмитрова прокоментувала Радіо Свобода, що до Дня Незалежності України ініціативна група без узгодження з міською владою та адміністрацією цвинтаря встановила кілька десятків металевих флагштоків з прапорами. Встановленим прапорам не могли ґарантувати збереження на цвинтарі, адже він – у зоні постійного впливу вітрів, каже посадовиця. Окрім того, на адресу мерії нібито почали надходити скарги.

 

"У нас є робоча група, ми розробили стратегію впорядкування цвинтаря. Домовились упродовж пів року встановити однотипні пам’ятники на могилах бійців, імена яких були встановлені. Наступний момент – замінити хрести на могилах невстановлених бійців. Ми домовились встановити єдиний великий флагшток біля пам’ятної стели з Державним прапором України, щоб на державні свята його підіймати, а під час жалобних заходів – приспускати. За цими всіма могилами стежить КП "Ритуальні послуги", адміністрація Краснопільського цвинтаря, яка відповідає за порядок. І приходити й щось там самочинно робити біля чужих могил не можна. Принаймні, треба було спитати", – сказала Юлія Дмитрова.

 

За її словами, прапори та флагштоки були зняті акуратно й наразі зберігаються в адміністрації цвинтаря.

 

Тим часом представниця ініціативної групи, волонтерка батальйону "Донбас" Аліна Смірнова розповіла, що у серпні активісти власним коштом встановили на могилах бійців на Краснопільському кладовищі 8 прапорів батальйону "Донбас" та 21 прапор України.

За її словами, наразі зняття прапорів викликало обурення в ініціаторів проєкту і родин загиблих.

 

"Ми будемо наполягати на тому, щоб принаймні прапори батальйону "Донбас" були повернуті на місце, на кожну могилу. На цьому цвинтарі загалом поховано 11 бійців "Донбасу". Родичі на цьому наполягають. Думаю, всі розуміють, що означає прапор батальйону для бійців. Якщо вони не повернуть прапори на місце, ми їх встановимо самі. А ще – документи про це ляжуть на стіл президенту", – обіцяє Смирнова.

 

"Із цим прапором вони вмирали за нашу свободу. Шануйте пам'ять тих, хто поліг за незалежність України. Не рвіть серця матерів ", - обурюються рідні загиблих, волонтери і бійці батальйону "Донбас", вимагаючи повернути стяги.

 

"Які вони чутливі, за прапори переймалися, щоб не обвітрилися й не намокли, - пишуть у коментарях, - а цікаво було б дізнатись, хто ж це скаржився на українські прапори на могилах українських бійців?"

 

Крім того, родичі похованих солдатів пишуть, що бачили зламані хрести на могилах бійців з невстановленими іменами.

 

Нагадаємо, з початку війни на Краснопільському цвинтарі у Дніпрі ховали загиблих на Донбасі бійців, особи яких не мали змоги встановити за останками.

 

Згодом особи деяких бійців вдалося ідентифікувати за результатами ДНК, які брали у їхніх рідних. Хтось забрав своїх синів додому для перепоховання, хтось вирішив залишити у Дніпрі.

 

Але, на жаль, ще чимало наших оборонців із різних причин і досі залишаються "тимчасово невстановленими захисниками України"...

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: