«Коронавірусні» гроші в Україні майже закінчились. Куди витратили 64 мільярди?

АКТУАЛЬНО
27.07.20 - 13:13

У Фонді боротьби з коронавірусом майже закінчилися кошти. З 64 мільярдів гривень залишилося трохи більше трьох мільярдів - це 5% від усієї суми, - повідомляє УНІАН.  

За інформацією журналістів, найбільше грошей, а це 35 мільярдів гривень, отримало Міністерство інфраструктури. Кошти пішли на будівництво, реконструкцію, а також ремонт і утримання автомобільних доріг. 

 

Міністерство охорони здоров'я отримало 8 мільярдів гривень. Гроші спрямували на закупівлю апаратів штучної вентиляції легенів, лабораторного обладнання та витратних матеріалів для проведення ПЛР тестів. Крім того, 10 мільярдів виділили Мінекономіки на фінансову допомогу з безробіття. 

 

 

Хронологія витрат:

 

 

13 квітня 2020 року Верховна Рада ухвалила створення спецфонду по боротьбі з коронавірусом об'ємом 64,7 млрд грн. Як не дивно, більша частина коштів  була спрямована на ремонт доріг. 

 

 

18 квітня зміни підписав президент. Станом на 1 липня 2020 року Кабінет міністрів України розподілив 19 мільярдів гривень на боротьбу з COVID-19. 

 

 

6 липня 2020 року уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова звернулася до Кабінету міністрів з проханням виділити 14,5 млн грн з Фонду боротьби з COVID-19. 10 млн грн з них планувалося витратити на ремонт адміністративного будинку, 3,5 млн грн - на створення веб-сайту, а також 1 млн грн - на відрядження в рамках національного превентивного механізму. 

 

 

21 липня 2020 року прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що коштів спеціального фонду по боротьбі з коронавірусом достатньо, щоб пом'якшити вплив кризи на всі галузі економіки та соціальну сферу в Україні. 

 

 

22 липня 2020 року стало відомо про те, що Кабінет міністрів має намір виділити 2 млрд грн з фонду на сферу освіти та науки. 

 

 

Станом на 24 липня 2020 року уряд України вже розподілив 66 млрд грн з фонду по боротьбі з COVID-19.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: