На Дніпропетровщині створять єдиний протитуберкульозний заклад

ЗДОРОВ'Я
17.03.21 - 16:07

У межах проведеної в країні медреформи, всі протитуберкульозні медзаклади Дніпропетровської області об'єднали в одну структуру.

Сьогодні відбулася сесія Дніпропетровської обласної ради, на якій прийняли рішення про об'єднання 5 протитуберкульозних медичних установ області в 1 юридичну особу, як це вимагають відповідно до реформи. На засіданні в облраді побували і наші журналісти.

 

За словами керівника Дніпровського міського департаменту охорони здоров'я Андрія Бабського, таке рішення - вимога медичної реформи, оскільки саме зараз триває укладання договорів медичних установ з НСЗУ для отримання фінансування.

 

Отже, згідно з рішенням обласної ради, об'єднують Дніпропетровське обласне клінічне лікувально-профілактичне об'єднання "Фтизірія", Кам'янський протитуберкульозний диспансер, Обласний дитячий спеціалізований центр у Дніпрі, Криворізький протитуберкульозний диспансер та Дитячий фтизіопульмонологічний медцентр у Дніпрі.

 

Всі ці медустанови перебували в підпорядкуванні Дніпропетровської обласної ради.

 

 «Що ми сьогодні зробили? Ми привели у відповідність до чинного законодавства та постанови Кабміну юридичне об'єднання цих п'яти закладів в один. Це робиться, аби хворі на туберкульоз не залишилися без медичної допомоги», - пояснив голова облради Микола Лукашук.

 

Директор Східного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров'я України Наталія Будяк так прокоментувала подію: «Я дуже вдячна обласній раді та депутатам, які прийняли це рішення, бо це державна позиція, яка дозволить ефективно організувати допомогу для пацієнтів".

 

"Ми насамперед займаємося саме пацієнтами - вони зможуть отримати допомогу, а заклади охорони здоров'я зможуть отримувати гроші від держави і Національної служби здоров'я України», - заявила голова постійної комісії облради з питань охорони здоров'я, дитинства та материнства Аріна Пустова. 

 

Нагадаємо, ще 27-го листопада 2019-го року Кабінетом міністрів була затверджена державна стратегія розвитку системи протитуберкульозної допомоги населенню. За цією стратегією, з 1-го квітня 2021-го року НСЗУ має право укомплектувати лише один протитуберкульозний заклад на території Дніпропетровської області.

 

У січні 2021 року 16 медустанов Дніпра вже були об'єднані у 5 юридичних осіб при основних лікарнях міста. Надалі, в травні-червні планують подібне об'єднання лікарень у Кривому Розі.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: