Найсмішніший день року. Як кепкують 1-го квітня у різних країнах?

СВЯТО
01.04.21 - 9:37

1 квітня у світі відзначають День сміху, або, як його ще називають, День дурня. Цього дня жартують і веселяться не лише в Україні, а й у Німеччині, Британії, Франції, Скандинавських країнах, США та на Сході.

Тож погляньмо, як жартують цього дня в різних куточках світу. 

 

В Україні 1 квітня святкували здавна. Цей день ще називали Марією-брехухою – одним із народних прізвиськ святої Марії Єгипетської, ушанування якої за старим стилем припадало на 1 квітня. Того дня дівчата дурили людей, аби верховодити майбутнім чоловіком. Українці навіть мають приповідку «Першого квітня — брехня всесвітня!»

 

 

День сміху широко відзначають в Австралії. Протягом усього дня австралійці кепкують над своїми друзями, колегами, родичами, знайомими й дарують кумедні подарунки. Якось австралійська інформаційна служба повідомила, що у зв’язку з посухою крокодили переселилися з річок на півночі Австралії в південні річки. До того ж журналісти нібито спиралися на слова науковців. Люди повірили й не насмілювалися купатися.

 

 

День сміху в Болгарії — це безліч жартів, розіграшів та хитрощів. Жартують усі: діти, дорослі, журналісти телебачення й радіо. Вважають, що болгарський жарт народився в місті Габрові.

 

 

«Першоквітнева рибка» — саме таку назву має День сміху в Італії. Жарти в італійців дуже різноманітні, але безневинні. Вам можуть приклеїти на спину паперову рибку як символ свята, перевести стрілки всіх годинників у домі, замінити цукор на сіль. Приблизно так само відбувається святкування у Франції.

 

 

Яскраво відзначають День сміху в США. Усе починається з оголошення рейтингу «найнерозумніших» людей країни. Протягом дня по всій державі з екранів телевізорів і по радіо лунають жарти й розіграші. Але неодмінною умовою для ЗМІ є уточнення, що це жарт.

 

 

Шотландія — одна з небагатьох країн, у якій День сміху відзначають аж два дні. Перший день називають Днем зозулі, другий – Днем хвоста. А того, кого обдурили першого квітня, називають роззявою.

 

 

Жартують і веселяться цього дня й у Греції. Якось там стався курйозний випадок. Першого квітня помер король Греції Георг III. Але греки не повірили повідомленням газет, подумали, що це був розіграш.

 

 

Одним з останніх гучних розіграшів відзначилася столиця Чехії Прага. 2003 року місто заполонили рекламні оголошення про відкриття нового супермаркету «Чеська мрія» з рекордно низькими цінами. На захід зібралося понад 3000 осіб. Після урочистого перерізання стрічки люди попрямували до будівлі, але виявилося, що перед ними - величезний плакат. Розіграш влаштували два студенти режисерського факультету, які зняли фільм про ці події.

 

Джерело: Українська соціальна медіа-група. Фото на прев'ю з мережі Інтернет.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: