Гірка зірка Полин. Сьогодні в Україні - 35-і роковини аварії на Чорнобильській АЕС

ПАМ'ЯТЬ
26.04.21 - 9:12

Нині в Україні відбудуться пам’ятні заходи до 35-х роковин катастрофи на Чорнобильській АЕС та вшанування пам’яті людей, які від неї загинули. Пройдуть покладання квітів та вінків до місць вшанування ліквідаторів, мистецькі акції, круглі столи та конференції.

Нагадаємо, аварія на Чорнобильській АЕС сталася 26 квітня 1986 року. Вона стала найбільшою в історії ядерної енергетики як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків, так і за економічними збитками та впливом на довкілля. Вибух на четвертому енергоблоці спричинив зростання радіаційного рівня до межі, в 30-40 разів більшої ніж під час вибуху в Хіросімі в 1945 році.

 

Руйнування мало вибуховий характер, реактор було повністю зруйновано і в довкілля викинуто велику кількість радіоактивних речовин. Радіоактивна хмара від аварії пройшла над європейською частиною СРС, більшою частиною Європи, східною частиною США. Приблизно 60 % радіоактивних речовин осіло на території Білорусі. Близько 200 000 осіб евакуйовано з зони забруднення.

Чорнобильська аварія стала подією великого суспільно-політичного значення для СРСР і світу. 

 

 

Цієї ночі в Прип’яті запалили 35 свічок у пам’ять про Чорнобильську катастрофу – за кількістю років, що минули з моменту аварії. Як розповіли активісти, це частина акції, яка покликана символічно показати роль Чорнобиля у загальнонаціональному контексті.

 

У Києві на ВДНГ у Києві запрацює мультимедійна виставка «Чорнобиль. Подорож» – розповідь про катастрофу – від світового контексту 1986 року до історій людей, долі яких нерозривно пов’язані з подіями 26 квітня 1986 року, а також діалогу щодо подальшої долі Чорнобиля. Для відвідувачів виставка буде відкрита після скасування жорсткого карантину.

 

За даними Мінсоцполітики, на сьогодні статус постраждалих через аварію на ЧАЕС із правом пільг мають понад 1,7 млн українців. Кривий Ріг не забуває подвиг ліквідаторів. У місті діє соціальна програма підтримки чорнобильців, афганців, військовослужбовців. Ці категорії отримують матеріальну допомогу. До пам'ятників та символічних знаків пошанування героїв-ліквідаторів криворіжці несуть квіти і низько вклоняються подвигу тих, хто ціною свого життя рятував Україну і світ від смертельної небезпеки.

 

Телеканал "Рудана" підготував до 35-ї річниці проєкт "Пам'ятаємо Чорнобиль" -  живі спогади учасників крізь час. Відео - нижче.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: