Бюджет Кривого Рогу 2022: у пріоритеті - соціальний захист криворіжців

АКТУАЛЬНО
24.11.21 - 14:51

Сьогодні на сесії міськради депутати більшості фракцій ухвалили представлений мерією бюджет міста на 2022-й рік.

"Соціальний захист криворіжців - наша принципова позиція, і ми будемо її відстоювати в інтересах мешканців міста, попри тиск, який здійснюється", - підкреслив в.о. міського голови Юрій Вілкул.

 

У бюджеті-2022 збережені всі соціальні програми для мешканців міста, програма безкоштовного проїзду у комунальному транспорті, допомога з оплати послуг ЖКГ, безкоштовне харчування для школярів 1-4 класів, виплати чорнобильцям, афганцям, ветеранам, учасникам АТО, безкоштовні медичні програми для криворіжців. Також, закладено кошти на перспективні програми – реконструкцію мікрорайонів, доріг та проспектів, модернізацію лікарень.

 

Пріоритет ухваленого бюджету – соціальний захист криворіжців. На соціальні статті передбачено понад половину видатків – 57%:
 

• Повністю збережено програму безкоштовного проїзду в міському комунальному транспорті «Карткою криворіжця». Безкоштовний проїзд буде, незважаючи на те, що раніше надіслані з Києва перевіряючі держаудитслужби наполягають, що це - «порушення», а ціна проїзду має становити повну собівартість – 14 грн.
 

• Повністю збережено Програму допомоги криворіжцям у частковій компенсації з оплати послуг ЖКГ. Раніше, за програмою Вілкула-Павлова  її збільшено удвічі. Передбачено, що допомогу  протягом  наступного року отримають понад 146 тисяч домогосподарств Кривого Рогу.
 

• Повністю збережено програму безкоштовного харчування школярів 1-4 класів та пільгових категорій. Більше того, її розмір збільшено на 40 млн грн. для забезпечення якісного харчування учнів  в умовах зростання цін на продукти. А в дитячих садках батьки сплачуватимуть лише 50% вартості харчування дітей. Ці програми будуть продовжені, хоча ревізори з Києва наполягають, що безкоштовне харчування дітей-сиріт та дітей інших пільгових категорій у дитячих садках – «невиправдана витрата» міста.
 

• Повністю збережено та розширено міські програми «Здоров'я нації» та «Стоп-інфаркт». Це безкоштовні для криворіжців операції із шунтування, встановлення кардіостимуляторів, допомога у забезпеченні медикаментами пільговиків, хворих на цукровий діабет, онкозахворювання, безкоштовні офтальмологічні обстеження та інше. Загалом, витрати на медицину збільшено майже вдвічі – на 234 млн грн і становитимуть 544,2 млн грн.
 

• Повністю зберігається міська програма підтримки учасників АТО – як пільги при оплаті послуг ЖКГ так і щомісячні та одноразові виплати – до 5000 грн.
 

•  Повністю зберігається та розширюється програма допомоги сім'ям, які виховують дітей з інвалідністю – вони отримають по 10000 грн із міськбюджету.

 

Також, виплати із міського бюджету – до 5000 грн отримають афганці, чорнобильці, ветерани. Загалом, витрати на комплексні соціальні програми збільшено майже на 100 млн грн – до 494 млн грн, передбачено 50 різних видів матеріальної допомоги, пільг та компенсацій.

 

Важливою складовою міського бюджету буде збереження та підтримка ДЮСШ, Палаців та інших закладів культури. Усі вони продовжать роботу, а працівники отримуватимуть зарплату з міського бюджету, хоча ці витрати київські  перевіряючі ставлять у провину як «злочин». На думку перевіряючих, вони мали  б бути на самоокупності, тобто підвищити ціни для криворіжців у кілька разів, або закритися.

 

Юрій Вілкул наголосив, що незважаючи на значні соціальні витрати, бюджет міста на 2022 рік, безумовно, можна назвати й бюджетом перспективного розвитку Кривого Рогу. Зокрема:
 

• Буде проведено комплексну реконструкцію мікрорайонів Індустріальний та Вечірній, закінчено 2-й етап реконструкції мкрн 4-Зарічний.
 

• Комплексна реконструкція пр. Гагаріна та проєктні роботи з реконструкції пр. Металургів та по вул. Дніпровське шосе.
 

• У 2 рази збільшені кошти  на ремонт дорог – як основних так і внутрішньоквартальних у всіх районах міста. 
 

•  Розвиток міського комунального транспорту – придбання  15 нових трамваїв, утричі збільшено кошти на ремонт колій.
 

•  Капремонт корпусів та відділень, термомодернізація будівель лікарень, оснащення обладнанням – зокрема, лікарні №8 (приєдналася до лікарні №16), лікарні №3, інфекційної лікарні, лікарні №17.
 

• Реконструкція котелень у співпраці з Європейським інвестиційним банком - зокрема, покращення теплопостачання мешканців Саксаганського, Металургійного та Довгинцівського районів.
 

• Термомодернізація  36 шкіл та  дитячих  садочків міста.
 

•  У 10 разів збільшено витрати на термомодернізацію житлових будинків – це майже 140 проєктів. Також, у 1,5 раза буде збільшено програму допомоги ОСББ.
 

• Продовжиться програма допомоги мешканцям багатоповерхівок для оновлення ліфтів – 100 одиниць.

 

Продовжаться програми з модернізації зовнішнього освітлення, благоустрою парків та скверів, створення комфортного міського середовища.

 

Прийняття бюджету у листопаді дозволить заздалегідь пройти всі необхідні конкурсні та тендерні процедури та розпочати виконання програм та проєктів вже з  початку 2022 року.

 

Юрій Вілкул підкреслив: «Місто взяло на себе безпрецедентне навантаження, щоб людям не були підвищені тарифи на опалення, а лікарні та школи були з теплом – це втрати в 1,2 млрд грн, також вилучення з міського до державного бюджету становитиме 461,5 млн грн. Тобто, у сумі -  мінус 1 мільярд 661 мільйон гривень. Ці кошти  також могли бути спрямовані на ремонт лікарень, шкіл, доріг, котелень. Але навіть у цих найскладніших умовах ми зробили все, щоб забезпечити соціальний захист криворіжців та сталий розвиток нашого рідного міста».

Фото: Управління преси та внутрішньої політики виконкому Криворізької міськради.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: