Врятуйте ФОПи! Підприємці вимагають від уряду зниження тарифів та скасування РРО

ВАЖЛИВО
25.01.22 - 11:22

Підприємці впевнені, що запровадження Кабміном ринкової ціни на газ для ФОПів, через яку зросли в рази платіжки за тепло, встановлена урядом методика №315, за якою для бізнесу введені підвищуючі коефіцієнти, і тотальна фіскалізація здатні знищити малий та середній бізнес в Україні.

На підтримку всеукраїнської акції, яка зібрала підприємців з усіх регіонів, були організовані акції і в інших містах, зокрема в Кривому Розі. Підприємці поспілкувалися з представниками міської влади та теплопостачальних підприємств. Проте вирішити проблеми підприємців можна лише на рівні центральної влади, яка й ухвалювала рішення щодо тарифів та РРО (касових апаратів).

 

Лідер всеукраїнського руху #SaveФОП Сергій Доротич сказав: «Колеги, вас розводить влада. Верховна Рада ухвалює закони у Києві. Підписує закони Президент, також у Києві. У Києві перебувають народні депутати, уряд. У Києві ухвалюються рішення. Тому акції важливі виключно у Києві».

 

Раніше він зазначив: «Влада цілеспрямовано "зачищає" малий бізнес і, на жаль, наполегливо не йде не те що на поступки, а навіть на конструктивний діалог. Жодних позитивних зрушень ми не бачимо. У лавах підприємців величезне розчарування чинною владою. Ніхто не очікував такого цинізму від Зеленського та його "слуг". Але ми продовжимо боротьбу до перемоги.

 

Критична ситуація через зростання цін на енергоресурси склалася для підприємців у всій Україні. Ціна на газ, що піднялася в 5 разів, який за рішенням уряду відпускається підприємцям виключно за ринковими цінами, в тому числі і для опалення, прямо впливає і на платіжки за тепло, які малий бізнес просто не в змозі оплачувати. Тисячі ФОПів вимушено припиняють свою діяльність чи закриваються.

 

14 січня депутати Криворізької міськради (за винятком фракцій «Слуг народу» та «Сили людей») підтримали петицію підприємців та направили керівництву країни та НАК «Нафтогаз» вимоги:
 

1. Забезпечити постачання газу теплопостачальним організаціям для виробництва теплової енергії для категорії «інші споживачі» (у тому числі ФОП) за ціною, встановленою для населення – 7420 грн за тис. м3 з ПДВ. Це дозволить підприємствам, що постачають тепло, одразу знизити для них тарифи.
 

2. Переглянути рішення про застосування методики №315 та скасувати підвищуючі коефіцієнти для об'єктів малого та середнього бізнесу.
 

3. Внести поправки до Закону N2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги», що регламентує відключення централізованого опалення, та передбачити можливість відключення в індивідуальному порядку.

 

Прийняття цих рішень перебуває виключно у компетенції органів державної влади. Проте на сьогоднішній день відповіді на ці вимоги не отримано.

 

Також необхідну кількість голосів набрала ще одна петиція, де підприємці та криворіжці, які їх підтримали, вимагають «зобов'язати депутатів монобільшості Верховної Ради від Кривого Рогу, які проголосували за уряд, який підняв тарифи на газ для ФОПів, винести на голосування у Верховній Раді на найближчій сесії Закон про компенсацію ФОП витрат у зв'язку зі зростанням тарифів, які вони вже понесли і понесуть надалі у зв'язку зі зростанням ціни на газ».

 

«Якщо цього не станеться, підприємці будуть змушені або закритися, що означає зростання безробіття, або ще більше підняти ціни на товари та послуги, які люди просто не зможуть оплатити», - йдеться у петиції.

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: