"Необхідно продовжувати вимагати скасування методики 315", – підприємці Кривого Рогу

ВАЖЛИВО
28.01.22 - 16:59

28 січня відбулося засідання робочої групи, створеної за розпорядженням в.о. міського голови Юрія Вілкула, після того, як депутати міськради підтримали низку петицій від підприємців, обуреними платіжками за тепло.

Підвищення відбулося через те, що Кабмін встановив для них ціну на газ на рівні ринкової та запровадив методику №315 з підвищеними коефіцієнтами в 1,5 раза.

 

Під час засідань робочої групи, в яку увійшли автори петицій, підприємці, представники теплопостачальних організацій та управлінь виконкому, було зроблено акцент на тому, що ключовими моментами, що призвели до різкого зростання тарифів на тепло для ФОП, є введення в дію методики 315 та встановлення ринкової ціни на газ.

 

Ще у вересні 2021 року міськрада Кривого Рогу зверталася до керівництва «Нафтогаз», Кабінету Міністрів та профільних відомств з вимогами встановити для споживачів міста ціни на газ на рівні собівартості українського видобутку – 3500 грн. Досі жодної відповіді на це звернення не було отримано.

 

14 січня, за підсумками розгляду петиції, підтриманої депутатами міськради (за винятком представників депутатських фракцій «Слуги народу» та «Сила людей»), було направлено звернення до Кабміну та керівництва «Нафтогаз» з вимогою встановити ціну на газ для підприємців на рівні цін для населення, а також скасувати методику 315. Крім цього, дозволити переглянути Закон України про житлово-комунальне господарство та передбачити можливість індивідуального відключення підприємців від централізованого опалення.

 

Однак, від центральних органів влади на всі ці вимоги також відповіді не отримано. 

 

26 січня на сесії міської ради депутати підтримали низку петицій від підприємців міста, зокрема в тому, що монобільшість депутатів Верховної Ради, серед яких Ю. Корявченков, В. Захарченко  та  О. Криворучкіна, повинні винести на найближчій сесії на засідання Верховної Ради законопроєкт про компенсацію відшкодування витрат підприємцям, які вони понесли та понесуть і надалі через зростання цін на тепло. На це звернення відповіді теж не надійшло.

 

На засіданні робочої групи також йшлося про те, що саме 90% від вартості тарифу на опалення для підприємців – це ціна на газ.

 

За результатами роботи робочої групи, було прийнято рішення, що всі вимоги підприємців будуть повторно опрацьовані спеціалістами міської ради, які допоможуть оформити ці вимоги та направити їх до відповідних міністерств та відомств, бо вирішення цих питань - винятково у компетенції державних органів влади.

 

Заступник міського голови Олександр Катриченко зазначив:

 

«На засіданні робочої групи по петиціях підприємців виникли вимоги, які стосуються одного питання, – нарахування за тепло, що вони отримують. Зрозуміло, що проблема виникла  після того, як категорію підприємців прирівняли до великого бізнесу, встановивши ціну на газ, яку фактично дрібний бізнес - ФОПи - в сьогоднішніх реаліях не мають можливості потягнути. На засіданні було розглянуто два ключових питання: підняття "Нафтогазом" вартості  газу для приватних підприємців (з січня цього року вона склала 38 тис грн за 1000 кубів), а також питання методики 315, яку запровадило Міністерство регіонального розвитку. На  жодне з цих питань виконком міської ради вплинути  фактично не може. На жаль, не знайшли відповіді й донині ті звернення, які направлялись міською радою у вересні щодо того, щоб не дозволяти  підвищення  вартості  ціни газу для всіх категорій споживачів і використовувати для теплопостачальних підприємств міста газ українського видобутку. Ми підтримуємо всі позиції, які сьогодні висловлюють об’єкти підприємництва, для того, щоб знизити це навантаження».

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: