4 дні без світла: YASNO відключила гуртожиток по вул.Домнобудівників за борги, люди обурені

ПОДІЯ
29.01.24 - 14:41

Патова ситуація склалася в гуртожитку по вул.Домнобудівників, 2. Люди вже чотири дні усім будинком відключені від електропостачання за борги, які накопичились через несплату деяких мешканців. Страждають без світла усі жителі ОСББ, включно з тими, які справно платять за електрику.

«26 січня відключили електропостачання в усьому будинку, бо у нас є заборгованість деяких споживачів, - пояснює Юлія Комашко, голова ОСББ. -  На наші рахунки ще раніше було накладено арешт, але кошти поступово списувались, тож раніше проблем не виникало. Що зараз змінилося, не знаю. Попередження від "Ясно" приходило на початку місяця, я залишила листа в компанії щодо нашої ситуації. З 2015 року ми ведемо листування з "Ясно" щодо встановлення індивідуальних лічильників. У 2021 році це навантаження з ОСББ зняли, були надані паспорти точок розподілу. Але нам не дають укласти такі договори. З тієї пори тиша, немає відповіді. Ми не можемо оплатити борги всіх мешканців, які перебувають під судом, чиї кімнати стоять закриті вже не перший рік, тож ці борги висять на нашому ОСББ. Я зверталася до виконкому, вони вирішували проблему, я написала заяву на підключення, тож тепер очікую на квитанцію".

 

Нагадаємо, віднедавна уряд зняв мораторій на відключення боржників. Компанія YASNO (ТОВ «Дніпровські енергетичні послуги») почала надсилати попередження і вимикати тих, хто заборгував за електроенергію.

 

Ми звернулись по коментар до представників YASNO.

«ОСББ «Домнобудівників 2-1» у Кривому Розі має значну заборгованість за електроенергію - понад 900 тис грн, - відповіли на наш запит. - Цю суму гуртожиток накопичив ще з травня 2022 року. 1 вересня 2023 через несплату у гуртожитку були знеструмлені ліфти. А після зняття мораторію на відключення населення, постачальник направив попередження про відключення електропостачання і в житлових приміщеннях. Представники ОСББ особисто отримали попередження 12 січня 2024, а напередодні відключення фахівці YASNO (ТОВ «Дніпровські енергетичні послуги») ще раз за телефоном попередили про заплановане знеструмлення».

 

Мешканці гуртожитку сплачують за світло не в YASNO, а на рахунок ОСББ, оскільки не мають прямих договорів з електропостачальником. Через це під знеструмлення потрапив весь будинок. Для відновлення електропостачання представники ОСББ мають звернутися до YASNO та надати графік погашення заборгованості та гарантії його дотримання, - пропонують вирішення у компанії-постачальниці.

 

«ДТЕК перекладає проблему з хворої голови на здорову, - коментує юрист Антон Губар. - Їм треба боротись із кожним окремим боржником, який мешкає в цьому будинку. Але простіше ж підвішувати цей договір на колективного споживача – ОСББ, якого за наявність боргів у будь-якого жителя можна відключити, заблокувати йому рахунки і таким чином вирішити свою проблему. За ст. 14 «Закону про житлово-комунальні послуги», це незаконно. Стаття 14 встановлює пряму заборону укладати угоду на розподіл і постачання електроенергії з колективним споживачем. Лише індивідуально з кожним абонентом. Для ДТЕК у даному разі клопітно судитись з кожним споживачем, тому вони так вчиняють. Це викручування рук».

 

Ефективний спосіб боротьби з монополістом – це звернення в Антимонопольний комітет, який може застосувати серйозні санкції. Монополісти таких скарг бояться через високі штрафи та навіть позбавлення права на доставку і розподіл електроенергії.

 

«Як правило, це ефективний спосіб боротьби за свої права. Треба звернутись також і до суду, щоб домагатись укладання договорів з кожним окремим споживачем. Мешканцям слід звернутись до адвокатів, підготувати проєкти договорів і змусити ДТЕК їх укласти», - радить юрист.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: