У Генштабі підтвердили, що чоловікам призовного віку заборонено виїжджати без дозволу військкомату

ВАЖЛИВО
05.07.22 - 13:25

Норма Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу», який діє з 1992 року, передбачає, що у воєнний час забороняється виїзд призовників, військовозобов'язаних та резервістів з місця проживання без дозволу керівника відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, - заявили в Генштабі.

«З метою впорядкування обліку переміщених осіб Генеральним штабом Збройних Сил України розроблено Порядок надання дозволу громадянам України, які перебувають на військовому обліку у ТЦК та СП, на виїзд за межі місця проживання (місця перебування) з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час. Дозвіл видається від 30 діб до року залежно від категорії субʼєкта», - зазначили у повідомленні.

 

Водночас, у Генштабі розглядають додаткове унормування питань переміщення осіб, які систематично перетинають адміністративні межі у звʼязку зі службовою чи особистою необхідністю.

 

Норма про обмеження на пересування військовозобов'язаних вже викликала критику серед юристів та експертів. Як це працюватиме на практиці, поки не зовсім зрозуміло.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: