У Кривому Розі відбувся урочистий прийом воїнів-інтернаціоналістів

ПАМ'ЯТЬ
14.02.19 - 15:46

Напередодні 30-ї річниці виведення військ з Афганістану, у мерії відбувся урочистий прийом криворіжців, які виконували інтернаціональний обов’язок на території цієї республіки.

30 років минуло відтоді, коли війська СРСР залишили гарячі землі Афганістану. Кожен четвертий із тих, хто брав участь у десятилітній військово-політичній спецоперації — українець. Більше ніж три тисячі наших співвітчизників загинули, ще стільки ж стали інвалідами, а понад сотня тисяч воїнів у молоді роки отримали звання ветеранів.

«Ця дата віддаляє нас від того дня, коли наші військові покинули Афганістан, і, нарешті, припинилися втрати. Це — пам’ять, і її не стерти, не переробити. Це — історія», — пригадує учасник бойових дій в Афганістані Андрій Пономарьов.

 

Далеко від дому обірвалося життя багатьох наших земляків. У тій чужій війні загинуло п’ятдесят три криворіжці. І через 30 років пам’ять про них жива.

«15 лютого — це радісна й сумна дата водночас. Ми намагатимемося робити все, аби підтримати вашу бойову дружбу, щоб ви й надалі були разом, адже так і має бути», — звернувся до афганців міський голова Юрій Вілкул.

 

З нагоди річниці виведення військ з Афганістану, воїнів-інтернаціоналістів відзначили міськими нагородами та нагородами від міської організації Української спілки ветеранів Афганістану. Відзнаку "За заслуги перед містом" отримав Володимир Магиря, голова спілки афганців Покровського району.

 

 

За вагомий внесок у допомогу та захист прав воїнів-інтернаціоналістів Почесні грамоти отримали мер міста Юрій Вілкул та народні депутати України Костянтин Павлов та Андрій Гальченко.

 

«Ваш голос завжди буде почутий у Верховній Раді, поки ми там. Ми завжди будемо стояти на захисті ваших інтересів і відстоювати ваші права», — пообіцяв нардеп Костянтин Павлов.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: