У Кривому Розі відкрили "Штольню" - експериментальне укриття з АртПростором

ПОДІЯ
28.12.23 - 15:36

Відтепер в укритті Палацу культури «Карачуни» під час тривоги можна не тільки безпечно рятуватися, а й боротися зі стресом та психологічною напругою, долучившись до мистецтва. Після ремонту та облаштування, проведених за підтримки голови Ради оборони, міської влади та міжнародної гуманітарної організації Rotary International, в укритті створили АртПростір «Штольня».

Тут представлені 33 картини: репродукції полотен видатних світових художників Ван Гога, Клода Моне, Поля Гогена та інших. Серед українських авторів – Іван Марчук, Віктор Зарецький та Анна Доброва, криворізькі митці Микола Рябоконь, Віктор Мішуровський, Аміна Мехтієва, Богдан Шиптенко. Дарує насолоду вернісаж від вихованців художніх та музичних шкіл нашого міста.

 

«Ми продовжуємо системну роботу зі створення укриттів, адже ворог чинить тактику терору мирних громад. За рекомендацією фахівців із ментального здоров’я, ми вирішили створити в цьому укритті експериментальний художній простір, щоб люди під час тривоги могли впоратися з психологічною напругою, відволіктися, роздивляючись твори мистецтва. Укриття з АртПростором цілодобово відкрите для жителів міста», - зауважив Олександр Вілкул, голова Ради оборони Кривого Рогу.

 

У двох художніх залах «Штольні» на стінах розміщені витвори мистецтва. Біля кожної картини - QR-код, завдяки якому можна прослухати через власний смартфон із навушниками коротку історію про художника та картину.

 

«Міська влада Кривого Рогу робить колосальну роботу задля безпеки жителів міста, будуючи та ремонтуючи укриття. Завдяки цьому, працюють і всі художні та музичні школи. Дуже імпонує відкритість до спільних проєктів з міжнародними організаціями. І разом зі шведськими колегами, ми наповнили творчістю це укриття в Палаці культури «Карачуни», де можна в безпеці та комфорті проводити художні виставки, галереї й концерти», - сказала представниця організації Rotary International Ірина Лебеда.

 

У мистецькій «Штольні» проводитимуть різноманітні культурні заходи і працюватимуть психологи.

 

«Навіть в умовах війни, ми розширюємо творчу екосистему міста, бо дуже важливо плекати ментальне здоров’я, підтримувати емоційну сферу. І мистецтво в цьому допомагає якнайкраще - знімає кайдани напруженості, занурює у світ фантазій, допомагає упорядкувати переживання. Трансформація цього укриття в артпростір, дійсно, вражає», - підкреслив Сергій Мілютін, заступник міського голови Кривого Рогу.

 

Мистецька експозиція об’єднана темою зими та різдвяного настрою, надалі ця галерея буде постійно оновлюватися.

 

Оксана Поліщук, директорка Криворізької художньої школи №1 імені Олександра Васякіна зазначила: «Я захоплена цим проєктом. Було дуже приємно працювати в команді з міською владою та Rotary з проєктування та створення цього простору. Разом з директором  виставкового залу Дмитром Ситніком, керівниками художніх та музичних шкіл, ми дібрали колекцію картин, зробили опис, зустрічалися з місцевими художниками, в тому числі, з зовсім юними».

 

Директор ПК «Карачуни» Іван Коровко сподівається, що відвідувачі отримають творчий імпульс і, можливо, самі захочуть створити шедевр, а в Палаці культури «Карачуни» та в мистецьких школах завжди готові в цьому допомогти професійно.

 

Укриття з АртПростором має три виходи, приміщення облаштоване Starlink для постійного доступу в Інтернет, генератором, тепловими пушками, водою, медикаментами та іншим. Також тут облаштовані кімната матері та дитини, дві вбиральні.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: