В Україні від 1 червня може здорожчати електроенергія: на розгляді - тариф 2,88 грн. за кВт

Про заплановане збільшення тарифів неодноразово заявляли представники НКРЕКП та Міністерства енергетики. Тарифи можуть зрости вдвічі. Рішення будуть ухвалювати в Офісі президента. НКРЕКП та уряд лише підготують розрахунки та обґрунтування різних сценаріїв.
Перший заступник голови комітету з питань енергетики та ЖКГ Олексій Кучеренко розповів: "Зараз цей проєкт на узгодженні – погодять його чи ні, поки невідомо. Мені здається, що підвищення тарифів на електроенергію - це неминучий крок. Бо, дійсно, є великий дисбаланс на енергоринку. Ми пропонували керівнику НКРЕКП надати свої розрахунки, але через війну цю інформацію утаємничено. А без розрахунків сказати чітко – правильне підвищення чи ні, неможливо. Я знаю, що обговорюється цифра 2,88 грн. за кВт. Але підтвердити, що це об’єктивна цифра, на жаль, я не можу. Я гадаю, що підвищення тарифів на електроенергію орієнтовно на 50 копійок можна було би обґрунтувати, і це достатньо для "Енергоатому".
"Тема здорожчання тарифів на електроенергію постійно обговорюється профільними фахівцями. Орієнтовно, вартість електроенергії може зрости від 1 червня. Зараз тариф становить 1,44-1,68 грн. за кВт. Очікується, що вартість електроенергії здорожчає рівно вдвічі. Цифри, які озвучували наші можновладці - це 2,88 грн. за кВт", - розповідає голова Спілки споживачів комунальних послуг, експерт сфери ЖКГ Олег Попенко.
Субсидії дадуть не всім. Звісно, збільшення тарифу боляче вдарить по гаманцях українців. У нас близько 70% домогосподарств споживають до 150 кВт в місяць. Тобто платіжка одного домогосподарства зросте майже на 200 гривен.
"Українцям обіцяють, що після здорожчання будуть враховані пільги та субсидії, але у мене є одне "але", воно постійно виникає. На сьогодні, заборгованість за житлово-комунальні послуги становить в Україні, за моїми розрахунками, щонайменше 140 мільярдів гривень. Хоча на 1 січня 2022 року заборгованість була 81,6 мільярда гривень. Борги ростуть. Люди, які мають заборгованість за житлово-комунальні послуги більше ніж 318 гривень, не отримають субсидії. Тому в цій ситуації заяви можновладців, що всім будуть надаватися субсидії, при таких величезних боргах виглядають, як дуже химерна ідея", - розповідає Олег Попенко.
Градація за споживання електроенергії
Експерт каже, якщо і піднімати зараз тарифи на електроенергію, то не для всіх верств населення. І точно не для найбідніших, які сплачують 1,44-1,68 гривні, а запровадити нові тарифи для тих 7%, які споживають понад 1000 кВт на місяць. Є гарний приклад, як це зробили в Польщі - від 1 січня 2023 року там запровадили нові тарифи на електроенергію. Але якщо ти заощаджуєш і підписуєшся на обсяг споживання на рік 2000 кВт, то для тебе тарифи не зростають. Тобто люди зацікавленні впроваджувати енергоефективні заходи, заощаджувати електроенергію. І для таких не буде зростати тариф.
"А у нас платять всі однаково. І дідусі та бабусі, які взагалі споживають до 100 кВт або 70-80 кВт щомісяця. І стільки ж платять олігархи, які мають величезні палаци по 1-2 тисячі метрів квадратних", - каже Попенко.
Джерело - ТСН.
«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»
1 червня криворіжців запрошують на святкування Дня захисту дітей. Афіша заходів
За минулу добу нових хворих на COVID-19 у Дніпропетровській області немає
Укренерго скасували графіки відключень на неділю