Від кору, паротиту та краснухи. Відтепер безоплатно щепитимуть усіх дорослих та 6-місячних малюків

ЗДОРОВ'Я
13.05.19 - 14:45 713

Дорослі будь-якого віку тепер можуть безоплатно вакцинуватися від кору, паротиту та краснухи вакциною КПК. Також можна робити щеплення немовлятам від 6-ти місяців, для яких кір особливо небезпечний.

Відповідні зміни внесли Наказом МОЗ №958 від 23 квітня, який зареєстрували у Мінюсті 25 квітня.

Безоплатні щеплення від кору отримували дорослі до 30-ти років, які контактували з хворими, і люди з груп професійного ризику (медики, педагоги, військові, студенти).

Тепер вакцинація гарантована всім дорослим, які контактували з хворими (вакцинацію рекомендовано зробити протягом 72 годин); не хворіли на кір та не мають підтверджених даних про щеплення у медичній карті; за результатами аналізів на наявність антитіл IgG не мають імунітету проти кору.

Дорослій людині достатньо зробити одне щеплення проти кору для формування імунітету.

За Календарем щеплень перше щеплення від кору, паротиту та краснухи дитині роблять у 12 місяців. Саме тоді організм дитини може виробити достатній імунітет від інфекції. Кір у малюків може призвести до смерті. Тепер щеплення робитимуть немовлятам до 6-ти місяців. Ця доза вакцини не зараховується як перша, а вважається «нульовою», подальші планові щеплення проводитимуть за Календарем профілактичних щеплень. При цьому інтервал між дозами КПК має бути не менше одного місяця.

Нагадаємо, зробити щеплення можна у комунальному медзакладі, де пацієнт підписав декларацію з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром. На початку літа вакцинувати безоплатно будуть також у приватних клініках та лікарі-ФОПи, які підписали договір з НСЗУ.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: