Збережемо довкілля! Криворіжців закликають 3 липня обійтися без поліетилену

ЕКОЛОГІЯ
20.06.19 - 13:27 713

3 липня у всьому світі відзначатимуть Міжнародний день відмови від поліетиленових пакетів. Виконком Саксаганської райради також закликає криворіжців на один день відмовитися від використання поліетилену.

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак закликав супермаркети, магазини та ринки прожити один день без використання поліетилену, щоб привернути увагу до проблеми непоправного забруднення довкілля пластиковими відходами та надмірного споживання одноразових пластикових виробів.

 

Людина, яка купує продукти двічі на тиждень, використовує до 10-ти поліетиленових пакетиків. За рік– більше тисячі. Пакет із супермаркету «живе» в середньому 20 хв – стільки треба на дорогу від магазину додому, а от час його розкладання становить більше 100 років. При спалюванні такого пакувального матеріалу, повітря наповнюють небезпечні канцерогенні речовини, у процесі розпаду домішки з'являються у підземних водах.

 

Для виробництва пакетів використовують невідновлювані ресурси – 35 л нафти на 1000 пакетів. Вони загрожують людському здоров’ю, оскільки їхні частки можуть потрапляти у харчі та воду. Екологи кажуть, через пакети щороку помирають близько 1 мільйона птахів та 100 тисяч тварин.

 

Для боротьби із забрудненням навколишнього середовища застосовують різні заходи. Вже близько 40 країн ввели заборону або обмеження на їхній продаж та виробництво.

 

У сучасному світі поліетиленовим пакетам є альтернатива у вигляді паперових пакетів, тканинних торбинок, зроблених власноруч сіток. Торговельні мережі так само можуть використовувати перероблений папір.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: