«Зупини насильство». У Кривому Розі презентували проєкт кіноклубу проти домашнього насильства

ВАЖЛИВО
22.04.21 - 14:04

У Кривому Розі відбулась презентація проєкту «Зупинити насильство», який реалізовує кіноклуб медіапросвіти з прав людини Docudays UA «Правознай». 

Діє клуб при місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Проєкт передбачає комунікаційні, навчальні, правопросвітницькі заходи як із потерпілими від домашнього насильства, так і з експертами та всіма, кому небайдужа ця тема.

 

Презентували проєкт онлайн. До обговорення долучилися криворіжці, мешканці Жовтих Вод і довколишніх громад, а також представники Києва, Львова, Одеси, Миколаєва, Ужгорода. В планах організаторів – підвищити правову обізнаність людей щодо проблеми домашнього насильства. 

 

«Особи, що постраждали від домашнього насильства, мають право на призначення адвоката за рахунок держави. Якщо людина хоче розірвати стосунки з кривдником, вона може подати на розлучення (і це буде безкоштовно), подати позов на стягнення аліментів (і це також буде за рахунок держави). Представляти інтереси людини в суді також буде адвокат, гарантований державою», - розповіла нашим журналістам Наталя Кожем'яка, координаторка проєкту «Зупинити насильство».

 

До роботи залучені органи місцевого самоврядування, поліція, центри безоплатної правової допомоги, служби у справах дітей, заклади освіти і охорони здоров'я. Серед новацій останніх років – створення притулків для жертв насилля та мобільних бригад. 

 

«Коли люди будуть знати про те, що постраждала особа має право на призначення адвоката за рахунок держави, ця інформація буде краще поширюватись у суспільстві. Дуже багато людей просто страждають у своєму колі, яке не можуть розірвати», - наголосила Наталя Кожем'яка.

 

 

«У цій темі я з 2010 року. Наразі як адвокатка залучена до різних міжнародних, національних проєктів в якості експертки. Хоча й закон щодо домашнього насильства прийнятий з 2017 року, однак ще багато чого нам потрібно зробити, змінити і розуміння, і підходи, і законодавство, навчити різних фахівців», - зауважила Тамара Бугаєць, адвокатка, експертка з протидії домашньому насильству та захисту прав дитини.

 

Не мовчати – головна ідея нового проєкту. Попереду в учасників продовження роботи: кінопокази, тренінги, обмін досвідом – усе, аби протидія насильству була скоординованою і ефективною.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: