Чат-бот "єВорог" допоміг викрити окупанта, який переховувався у криворізькій лікарні
Серед наочних прикладів, він розповів про випадок у Кривому Розі:
"Мені в Instagram написала людина, волонтер із Кривого Рогу. Пише: "Ось фото, у нас у військовому госпіталі у бійця провал в пам'яті, він у якихось бойових діях брав участь і нічого не пам'ятає. Можете допомогти встановити, хто він?" Ми перевірили через штучний інтелект, і з'ясувалося, що це військовий із Магнітогорська. Він у нашому госпіталі ховався, прикинувся, що нічого не пам'ятає, не може говорити. Потім, звісно, його пов'язали.
За 4 місяці на чат-бот отримали понад 1800 повідомлень про колаборантів і понад 326 тисяч про військову техніку та особовий склад ворога. За допомогою штучного інтелекту наші фахівці розпізнавали вбитих росіян, писали їхнім родичам і друзям у соцмережі.
"єВорог" – не єдиний плацдарм бойових дій на кіберфронті, - каже міністр. - Приміром, є IT-армія, що об'єднує 300 тисяч бійців по всьому світу. Серед її перемог – злам близько сотні баз даних, які є критичними для Росії. Було паралізовано роботу частини сервісів системи бухгалтерського обліку "1С", якою користуються майже всі бізнеси в Росії. Кібератака сягнула таких масштабів, що у РФ вирішили скасувати штрафи за невчасну подачу звітності.
Повне інтерв'ю Михайла Федорова - Українська правда.
«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»
Повідомити ЗСУ про окупантів можна через новий чат-бот – єВорог
Хворієте на туберкульоз? Із чат-боту в Телеграмі можна отримати доступну інформацію
Купуйте квитки на «Інтерсіті+» у месенджерах! Укрзалізниця запустила чат-боти