Небайдужих криворіжців сьогодні зібрав ековікенд «Історичне коріння»

БЛАГОУСТРІЙ
18.05.24 - 18:43

Небайдужих криворіжців сьогодні зібрав в Парку полку Івана Богуна ековікенд «Історичне коріння».

Ця місцина у Покровському районі - територія, де проходять екскурсійні маршрути криворізьких гідів. Колишній сквер Суворова у 2022-му році був перейменований на Парк Першої окремої

бригади спеціального призначення ім. Івана Богуна. Ця бригада захищала Кривий Ріг, брала участь у звільненні Житомирської та Київської областей на початку великої війни. Нині цей парк - місце

проведення ековікенду.

 

«Минулого року ми відновили проєкт ековікенду.  Цього року він називається «Історичне коріння», бо ми прибираємо територію біля Парку полку Івана Богуна. Тут переплітається  історія, промислова спадщина, сучасність і, звичайно, природа, - розповідає начальниця відділу розвитку туризму КП  «Інститут розвитку міста» Ганна Літвінчук.

 

Зареєструвалися на участь в ековікенді чимало допитливих і активних криворіжців. Місце проведення заходу обрали невипадково - кажуть організатори.

 

«Такі заходи спрямовані на збереження і відновлення історичних і екологічних місць нашого міста.  Щоб криворіжці і гості нашого району могли тут відпочивати і приходити сюди в гарному настрої. Це вже другий захід в нашому районі», -  дякує  за підтримку криворіжцям голова Покровської райради Андрій Соколовський.

 

Дуб-довгожитель - візитівка парку. Визначити його вік - перше завдання для учасників акції.

 

«Встановлено, що його вік - від 225 років до 250 років. Тобто він може бути одного віку з нашим містом. В Україні є дуже багато дубів старшого, більш поважного віку, але гадаю, що наш дуб зможе дожити до віку тих дубів і буде свідком  нашої перемоги», - запевняє науковий співробітник Криворізького ботсаду Олександр Данильчук.

 

Після  показових виступів каратистів, приступили до прибирання. Партнери заходу забезпечили учасників необхідним інвентарем. Близько 200 людей, розділившись на 4 групи,

прибирали зламані гілки, сміття, траву.

 

 Гліб Троян сьогодні тут з однокласниками і вчителями. «Я прийшов на ековікенд, щоб очистити цей парк».

 

Олена прийшла з 9-річною донькою.

 

«Нам вчителька виклала інформацію у Вайбері - кому цікаво, приходьте будь ласка. І ми зібралися з друзями і прийшли разом всі. Вони залюбки прибігли - ми будемо, ми хочемо, нам цікаво.  Це нормально - залучати до праці молодь», - каже Олена.

 

 

Після прибирання на учасників ековікенду чекала насичена програма і локації  на будь-який смак: футбольні майстер-класи, вікторини з брендовими подарунками від ФК, туристичний квест від кафедри туризму і економіки Криворізького педуніверстету  та екскурсія від одного з найкращих гідів міста Ірини Остапчук.

 

Для учасників акції цей день не минув марно. Дізнались більше про місто, принесли користь довкіллю і разом відпочили на природі - а це, погодьтесь найкращий варіант.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: