Зачесати, прибрати, скосити: «Господарочка» зробила 50 виїздів до літніх криворіжців

КОРИСНО
11.06.24 - 13:59

50 виїздів до літніх криворіжців від початку лютого вже здійснила соціальна мобільна служба «Господарочка».

Чотири місяці шляхами північної частини Кривого Рогу активно мандрує машина для підтримки немічних містян. Сьогодні «Господарочка» завітала до самотніх пенсіонерок, які отримують послугу «Догляд вдома».

 

Тетяна Чорна багато років відпрацювала в освіті. На свої 83 роки жінка виглядає чудово, хоча здоров‘я останніми роками не міцніє, тому по оселі пані Тетяна пересувається за допомогою ціпка. Сьогодні команда «Господарочки» привезла їй спеціальні ходунки, яким пенсіонерка безмежно рада.

 

«Бачте, яку гарну зачіску мені зробили на замовлення. Кран полагодили у ванній. У садку вишні вродили, то допомогли мені з консервуванням. Хату прибрали, ходунки привезли. Спасибі за таку важливу допомогу», - щиро дякує господиня.

 

 Більше 20-ти років тому пані Тетяна поховала чоловіка. Відтоді мешкає сама.

 

«Ми, старі, залишаємося наодинці зі своїми хворобами й проблемами. Іноді доходить до відчаю, коли не можеш упоратися з простими справами. Думаєш, як жити будеш. А тут приходить на допомогу ціла команда», - радіє жінка.

 

Ганна Риженкова – колишня хірургічна медсестра. В квітні відзначила 90-річний ювілей. Старенькій важко опікуватися і собою, і приватним господарством.

 

«Як гляну, яка висока трава в городі стоїть, - бідкається жінка. - Така допомога безцінна для нас, адже власними силами вже не впоратися. А коли машина приїздить, навіть настрій піднімається. Хоча для себе я сама куховарю, щоб не бути тягарем для інших. Самій навіть дивно, що дожила до таких років».

 

З початку лютого мобільна «Господарочка» здійснила вже 50 виїздів, надала понад 600 послуг у Тернівському районі, до терцентру якого вона «приписана».

 

«Цей автомобіль місто отримало на безоплатній основі в межах проєкту ООН за фінансової підтримки ЄС. Це результат співпраці Криворізької міської ради з міжнародними партнерами. Право на отримання цих послуг мають люди похилого віку, особи з інвалідністю, інші вразливі категорії. Зараз працюємо у віддалених районах на півночі міста», - розповідає начальниця відділу соціально трудових відносин управління соцполітики Ольга Голобородько.

 

У складі бригади «Господарочки» - медична сестра, перукарка, швачка, психологиня і робітник, який може щось полагодити. Підтримка справою і добрим словом є важливою для літніх людей.

 

Сьогодні робота автомобіля «Господарочка» перебуває під особистим контролем в.о. міського голови Юрія Вілкула. Ймовірно, згодом така послуга з‘явиться у кожному районі міста.

 

«Наразі місто працює над цим. Адже такий автомобіль ексклюзивний. Їх випускали прицільно для цієї мобільної соціальної служби. І  на всю Європу таких не так вже й багато», - каже Ольга Голобородько.

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: