Ні - знущанням! За цькування та булінг у школах призначатимуть штрафи

СОЦІУМ
19.12.18 - 11:21 1365

Верховна Рада України ухвалила законопроект щодо протидії булінгу серед підлітків. – УНН.

Документ вперше вводить в українське законодавство поняття "булінг", як "моральне, або фізичне насильство, агресія, у будь-якій формі, або інші дії, вчинені з метою викликати страх, тривогу, підпорядкувати особу своїм інтересам, що мають ознаки свідомого жорстокого ставлення".

 

Окрім цього, законопроект передбачає систему штрафів за цькування:

 

Від 340 до 850 гривень, якщо хтось вперше піддав іншу особу булінгу. Якщо дії чинить неповнолітній (14-16 років), штраф сплачуватимуть його батьки.

За повторне знущання – від 1700 до 3400 гривень.

За приховування випадків булінгу педагогами – від 850 до 1700 гривень штрафу. Керівники шкіл та педагоги мають будь-якими способами протидіяти булінгу та проводити профілактику його появи.

 

Як йдеться в пояснювальній записці до документа, з булінгом у колі однолітків в Україні стикалися близько 67% дітей. Водночас, майже чверть українських школярів вважають себе жертвами знущання, а близько 40% із тих дітей, хто зіткнулися з випадками жорстокості, ніколи не розповідають про це своїм батькам. При цьому, 44% із тих, хто спостерігав, як цькують однолітків, не реагував на такі факти через острах піддатися аналогічному знущанню.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: